проект gazzzeta.com продается. Зарегестрированна ТМ.

Газета Міграція Июль 2015 #7(161)
Предварительный просмотр нескольких страниц
Газета Міграція Июль 2015 #7(161) страница 1 Газета Міграція Июль 2015 #7(161) страница 2 Газета Міграція Июль 2015 #7(161) страница 3 Газета Міграція Июль 2015 #7(161) страница 4
Теги: Газета Міграція купить, скачать

Газета Міграція
Просмотров: 873
Оценка читателя: 5.00 (3)

Номер и дата выпуска: №7(161) (Пятница, 31 Июля 2015)
Периодичность: 1 номер в месяц
Издательство: Співчуття, Благодійний Фонд допомоги біженцям та переселенцям
Страна, город издания: Украина, Одесса
Язык: Русский
Количество страниц: 16 страниц
  • Краткое содержание
  • Описание издания
  • Календарь
  • Отзывы (0)
  • Архив

Інтерв'ю одеського міського голови Г.Л. Труханова газеті «Міграція»

Наш кореспондент звернувся до одеського міського голови Г.Л. Труханова з проханням відповісти на питання, які хвилюють читачів газети.

- Шановний Геннадію Леонідовичу, не секрет, що Одеса є привабливим містом для внутрішніх мігрантів з Донбасу, які були змушені покинути свої домівки внаслідок тривалого військового конфлікту. Що робиться в нашому місті для їх розміщення та інтеграції? І скільки їх зараз перебуває в Одесі?

- На сьогодні в Одесі зареєстровано понад 18 000 переселенців з тимчасово окупованої території України і районів проведення АТО. Загалом в Одеській області, включаючи Одесу, на обліку перебуває близько 28 000 переселенців. Серед зареєстрованих в Одесі біля 9000 осіб працездатного віку, дітей - понад 4000.

Близько півтори сотні людей працевлаштовано через міський Центр зайнятості, біля півтисячі отримують допомогу по безробіттю, є й такі, які вирішили пройти перенавчання в Одеському центрі перепідготовки кадрів. Також ми звернулися до керівників наших одеських підприємств з проханням посприяти у працевлаштуванні та інтеграції переселенців

Одеською міською радою була надана підтримка усім переселенцям, які виявили бажання влаштувати своїх дітей у дошкільні заклади. Незважаючи на брак місць, ми знайшли можливість і розмістили в дитячих садках понад 540 дітей. У загальноосвітніх навчальних закладах під кінець навчального 2014-2015 року навчалося близько 1500 дітей переселенців.

Наше місто прийняло і розмістило 884 особи з обмеженими фізичними можливостями. Це люди, яким потрібна додаткова увага, лікування. Усі переселенці отримують необхідну медичну допомогу в закладах охорони здоров'я міста.

Враховуючи відсутність вільного житла в м. Одесі, основним місцем компактного проживання переселенців залишається санаторій ім. М.І. Пирогова «Куяльник», де проживають 143 внутрішньо переміщені особи, з яких 69 інвалідів і 50 дітей. Одеською міською радою прийнято низку заходів для організації їхнього харчування. Було доставлено понад 20 тонн різних продуктів харчування, перераховано 223 тисячі гривень.

Окрему подяку хочу висловити нашим закордонним друзям. Уже отримано один гуманітарний вантаж із Німеччини з одягом і взуттям для переселенців, досягнута домовленість з Регенсбургом (містом-побратимом Одеси) про подальші постачання гуманітарної допомоги.

- Як Ви оцінюєте курортний сезон в Одесі цьогоріч? Що було зроблено міською владою для залучення туристів?

- У 2014 році було витрачено багато зусиль на переорієнтацію діяльності та залучення внутрішніх, українських туристів. І ці зусилля сповна виправдалися у 2015 році. На сьогодні спостерігається значне зростання кількості українських туристів, які відвідують Одесу.

Одним з основних показників того, що місто відвідує чимало туристів, є високий рівень завантаженості готелів. За інформацією готельєрів, завантаженість в готелях різного рівня складає майже 100%. Спостерігається подальше зростання кількості бронювань на період до вересня. Ці дані перевершують рівень завантаженості готелів навіть 2013 року.

Величезна увага приділяється також об'єднанню зусиль міської влади, туристичного бізнесу та громадськості. Прикладом такої взаємодії стало створення Фестивального центру, який українським «Гете-інститутом» був визнаний однією з кращих практик України.

Велися переговори і з авіакомпанією «Міжнародні авіалінії України», результатом яких стало відкриття нових прямих авіарейсів з Одеси.

З метою підвищення туристичної привабливості реставруються історичні пам'ятки Одеси, створюються нові туристичні об'єкти, ведеться благоустрій зелених зон, парків, скверів і територій навколо вокзалів. Завдяки створенню сприятливих умов з'явилися потенційні інвестори, готові вкладати кошти в сферу туризму нашого міста. Для просування Одеси як туристичного напрямку на українському та міжнародному туристичних ринках на регулярній основі реалізуються проекти «Одеса їде в гості», «Одеса їде за гостями». У 2015 році цей проект уже був реалізований у м. Берн (Швейцарія), заплановано також відвідання м. Регенсбург (Німеччина) і м. Братислава (Словаччина).

Усе це дозволяє позиціонувати Одесу як туристичне місто 365 днів на рік.

- Як би Ви могли охарактеризувати стан житлово-комунального господарства Одеси? Чого Вам вдалося досягти за час перебування на посаді одеського міського голови? Рішення яких житлово-комунальних проблем очікується в перспективі? Як іде підготовка до осінньо-зимового періоду?

- Цьому питанню можна присвятити окрему статтю. Можна порівняти міське житлово-комунальне господарство з домоволодінням: на все одразу грошей не вистачає, а при поступовому вирішенні, коли підходиш до останнього об'єкта зі списку, перший уже перебуває в незадовільному стані й потребує ремонту.

Хочу зазначити, що зайнявши посаду мера, я застав житлово-комунальне господарство в гнітючому стані. З року в рік, коли в країні був мир і бюджет міста справно наповнювався, у цій сфері практично нічого не робилося.

Прийнявши присягу 27 травня 2014 року, я зіткнувся із ситуацією, коли одеська громада розділилася на кілька протиборчих сторін, кожна з яких активно відстоювала свою позицію. На Сході країни розпочалась антитерористична операція. Україна балансувала на краю політичної і соціально-економічної кризи. Я можу з упевненістю сказати, що жодному меру не доводилося працювати в таких умовах. На той момент своє основне завдання я бачив в тому, щоб зберегти мир і спокій в Одесі. І спільними зусиллями з обласною владою, з правоохоронними органами нам це вдалося зробити.

Крім того, я не міг собі дозволити підвести одеситів, які повірили моїй передвиборчій програмі й проголосували за мене. Я почав свою роботу з благоустрою місць масового відпочинку, усіх в'їздів у місто, відновлення пам'яток. Ми працювали над тим, щоб організувати масові культурні заходи, працювали над презентацією нашого міста в усьому світі. Це дозволило вже цього року залучити до Одеси в рази більше туристів.

Паралельно налагоджували взаємодію з бізнесом, сприяли розвитку підприємництва в місті. Усе це я веду до того, що основні джерела доходу в бюджет міста Одеси - це надходження від прибуткового податку, торгівлі й туризму. І вже сьогодні ми бачимо перевиконання бюджету Одеси за всіма статтями, що, своєю чергою, дозволяє нам збільшити виділення коштів на житлово-комунальне господарство.

Що планується зробити? Ми намагаємося рівномірно розподілити кошти на всі міські програми, серед яких: освітлення, дороги, одеські околиці, ліфтове господарство, ремонт під'їздів, відновлення внутрішньобудинкових інженерних систем, покрівлі, благоустрій одеських дворів, відновлення міжквартальних проїздів, каналізування, відновлення дощоприймачів, розвиток одеського узбережжя, озеленення міста та багато іншого.

Підготовка до опалювального сезону 2015-2016 років почалася відразу ж після завершення попереднього опалювального сезону. Були усунені недоліки, виявлені в процесі експлуатації, проводиться плановий ремонт опалювальних систем. Комунальне підприємство «Теплопостачання міста Одеси» в рамках підготовки до майбутнього опалювального сезону, відповідно до запланованого графіку, розпочало проведення другого етапу гідравлічних випробувань теплотрас, триває ремонт обладнання. Ведеться підготовка котелень.

Роботи з підготовки систем центрального опалення об'єктів соціально-культурної, побутової сфери планується завершити до 1 серпня, а у житлових будинках комунальної власності, ЖБК, ОСББ, відомчому житловому фонді - до 1 вересня поточного року.

- Що робиться в Одесі для пропаганди та розвитку спорту, залучення молоді до здорового способу життя?

- Одеса - одне з небагатьох міст України, де спорту приділяється величезна увага. Причому саме масовому і загальнодоступному спорту. У наш важкий кризовий час ми вишукуємо можливості для благоустрою та відновлення старих спортивних майданчиків, докладається маса зусиль для будівництва нових сучасних стадіонів, триває встановлення вуличних антивандальних тренажерів з урахуванням, зокрема, і думки людей з обмеженими фізичними можливостями. Проводиться благоустрій Траси здоров'я з розподілом потоку руху пішоходів і спортсменів.

Пріоритетом є безпека всіх учасників руху. Уздовж Траси здоров'я ми оновлюємо всі спортивні майданчики. У літній період регулярно проходять спортивно-масові заходи на одеських пляжах.

У планах на майбутнє вирішення питання про розвиток спортивної інфраструктури Одеси і, зокрема, організація в місті велосипедних доріжок.

Одеса з року в рік надає свої майданчики для проведення всеукраїнських і міжнародних змагань. Так, у серпні 2015 року в Одесі відбудуться значні міжнародні спортивні змагання - Гран-прі Одеса-1 і Гран-прі Одеса-2 з велосипедного спорту. Раніше змагання такого масштабу відбувалися лише в Києві та Донецьку. Буквально днями, 14 липня, на стадіоні «Чорноморець» було проведено футбольний матч за Суперкубок. Впевнений, що цей матч буде початком повернення великого футболу в Одесу, стартом для проведення міжнародних ігор. Ми активно підтримуємо авіаспорт - в Одесі вже 2 роки поспіль проводиться Чемпіонат з повітряного фрістайлу. Крім того, на початку серпня планується проведення національної гоночної серії «Кубок лиманів» ралі «Куяльник», що стане масовим красивим заходом.

Для залучення дівчат до спорту в Одесі вперше пройде забіг серед жінок RUNLIKEGIRL вулицями міста. Планується участь понад 2000 спортсменів і любителів з різних країн світу.

Міська влада також надає всебічну підтримку розвитку професійного спорту. З метою популяризації та розвитку командних видів спорту було прийнято рішення про відкриття Дитячо-юнацької спортивної школи «Джинестра», в якій культивуватиметься пляжний і звичайний волейбол. Цього року буде відновлено Елінг на Бабичему озері, де комунальний позашкільний навчальний заклад «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 6» проводить навчально-тренувальний процес веслування на байдарках і каное.

Також ми запустили серію плакатів і білбордів «Гордість Одеси» з інформацією про кращих спортсменів міста. Юні спортсмени бачать, до чого можна прагнути. Крім того, протягом 2015 року видатні спортсмени міста, а також їхні тренери та ветерани спорту отримували грошові персональні виплати у розмірах від 600 до 4 тис. гривень щомісяця. Загальна кількість стипендіатів - 71 особа.

- Останнім часом в одеській пресі багато писалося про необхідність порятунку унікального за своїми лікувальними ресурсам Куяльницького лиману. Кілька місяців тому лиман почали наповнювати водою, щоб запобігти його висиханню. Дещо раніше виникла ідея щодо створення на базі курорту сучасної лікарні світового класу і навіть біосферного заповідника. Яким Ви бачите подальші шляхи розвитку курорту «Куяльник»?

- Куяльницький лиман відомий своїми цінними грязьовими і мінеральними ресурсами. У світі є не так багато аналогічних за своїми показниками курортів, де сконцентровані лікувальні та рекреаційні ресурси в такій кількості. Як приклад можна навести курорти Мертвого моря в Ізраїлі.

Ми зобов'язані зберегти й розвивати наш унікальний бальнеологічний курорт.

Протягом тривалого часу Куяльницкому лиману загрожувало висихання. На початку 2015 року почалося поповнення лиману морською водою. Уже перший зимовий сезон показав ефективність прийнятого рішення, і сьогодні Куяльницький лиман готовий у повній мірі приймати відпочивальників з усього світу.

Сьогодні на рівні держави проводиться робота, яка дозволить природній території курорту «Куяльник» надати статус курорту державного значення. Своєю чергою, Одеська міська рада прийняла рішення, котрим підтримала створення Куяльницького національного природного парку, до складу якого увійдуть Лузанівські озера, що знаходяться в межах міста.

- Нещодавно Одеську обласну державну адміністрацію очолив Міхеіл Саакашвілі. Як Ви вважаєте, які з його починань на цій посаді можна назвати корисними і своєчасними не тільки для Одеського регіону, але й для міста Одеси?

- Впевнений, уся діяльність нового губернатора спрямована на розвиток Одеського регіону та поліпшення добробуту жителів області. Людина з таким колосальним досвідом державних перетворень, як Міхеіл Саакашвілі, обов'язково виведе наш регіон на новий етап розвитку, доб'ється ліквідації корупції і буде сприяти залученню інвестицій в Одеську область.

Сьогодні міська й обласна влада спільно ведуть роботу з удосконалення системи надання адміністративних послуг. З осені 2014 року Одеська міська рада розпочала реформування міської системи надання адміністративних послуг. Одеса стала одним з небагатьох міст в Україні, де був запущений пілотний проект: функції надання адмінпослуг були передані місту. Починаючи з нуля, не маючи обладнаних приміщень, кваліфікованого персоналу, ми щодня стикались з новими проблемами практичного і морального характеру.

За короткий термін нам вдалося налагодити роботу Департаменту надання адміністративних послуг. На етапі формування системи роботи ми зіткнулися з проблемою корупції: одесити, намагаючись отримати документи раніше від обумовлених термінів, готові були платити суми, які перевищують державні ставки. Намагаючись розмежувати функції співробітників і обмежити приймальників первинної документації в прийнятті рішень, ми почали приймати документи в Центрі за принципом «єдиного вікна».

На даному етапі ми працюємо над скороченням термінів видачі документів, розвиваємо електронний документообіг. Після переведення всіх паперових носіїв в електронний вигляд ми зможемо скоротити термін видачі документів, залежно від виду адмінпослуг, від декількох хвилин до декількох днів. Відпрацьовується система приймання та обробки документів. Впевнений, усі нововведення збільшать якість обслуговування одеситів і дозволять ліквідувати корупційну складову при отриманні адмінпослуг.

Інтерв'ю провів власкор газети «Міграція» Роман Кухаренко

 

Всеукраїнське інформаційно-аналітичне щомісячне видання «Міграція».

Виходить укр. та рос. мовами. Передплатний індекс 89611.

Головний редактор - Іван Петрович Супруновський

 

Редакційна колегія газети «Міграція»:

Засновник - Благодійний Фонд допомоги біженцям та переселенцям «Співчуття»;

Виходить за інформаційної підтримки ДМС України та за сприяння БФ «Співчуття».

Газета зареєстрована в Державній реєстраційній службі України 13.04.2012 р. свідоцтво серія КВ № 18832-7632ПР

Верстка та оформлення є інтелектуальною власністю редакції. Редакція має право друкувати матеріали, не поділяючи точку зору авторів.

 

 

Июль, 2015
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Август, 2015
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Сентябрь, 2015
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Октябрь, 2015
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Ноябрь, 2015
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Декабрь, 2015
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Комментариев еще нет. Вы будете первыми.

Для добавления комментария Вам необходимо авторизироваться или зарегистрироваться
Также мы рекомендуем посмотреть:
Duplicate entry '14427070' for key 'PRIMARY'